POLSKA I EUROPA WOBEC ZMIAN DEMOGRAFICZNYCH
(20.05.2024, Warszawa)
W dniu 20.05.2024 odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Polska i Europa wobec zmian demograficznych", zorganizowana przez Fundację Popieram Rodzinę we współpracy z Wydziałem Studiów nad Rodziną oraz Wydziałem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie miało charakter hybrydowy, umożliwiając uczestnictwo zarówno stacjonarne, jak i online.
Konferencję otworzył dr Marek Kulesza, Prezes Fundacji Popieram Rodzinę, witając zgromadzonych gości, Dziekanów obu wydziałów, pracowników naukowych, przedstawicieli otoczenia uczelni, praktyków oraz studentów. W swoim przemówieniu podkreślił znaczenie dynamicznych zmian demograficznych i ich wpływu na społeczeństwa w Polsce i Europie.
Wiodącymi tematami konferencji były kwestie dotyczące rodziny, pracy, zdrowia, edukacji oraz migracji. Prelegenci z różnych dziedzin przedstawili swoje badania i refleksje, inicjując bogatą dyskusję nad wyzwaniami i szansami związanymi z demograficznymi przemianami.
Konferencja miała charakter inicjalny i sieciujący, co pozwoliło na zainicjowanie dyskusji i współpracy między naukowcami, praktykami i studentami. Uczestnicy otrzymają możliwość publikacji swoich wystąpień w czasopiśmie wydawanym przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Szczególne podziękowania kierujemy do Polskiej Fundacji Narodowej, która współfinansowała konferencję i wspierała jej organizację. Dzięki ich wsparciu wydarzenie mogło odbyć się na najwyższym poziomie.
Konferencja "Polska i Europa wobec zmian demograficznych" była doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i wypracowania nowych strategii działania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy w przyszłości.
PROGRAM KONFERENCJI
INFORMACJE O PROJEKCIE
RODZINA-PRACA-ZDROWIE.
AKTUALNE WYZWANIA DLA POLSKI I EUROPY
(3.06.2023, WARSZAWA, UKSW)
Międzynarodowa, interdyscyplinarna refleksja nad aktualnymi i zmieniającymi się uwarunkowaniami funkcjonowania rodziny w kontekście zdrowia i pracy ukazać miała wielowątkowość podejmowanych dyskursów i kontekstów, osadzając je w różnych perspektywach teoretyczno-koncepcyjnych i badawczych, uwrażliwiając na zmieniające się uwarunkowania i wskazując możliwe propozycje działań praktycznych.
Konferencja stanowić miała przestrzeń do wymiany i prezentacji dorobku, wymiany poglądów, dyskusji i międzynarodowego spotkania, umożliwiając wsłuchanie się w głosy różnych aktorów życia społecznego, uznających doniosłość i wagę podejmowanej problematyki.
Konferencja zorganizowana we współpracy Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, Fundacji Popieram Rodzinę oraz Centrum Projektów Europejskich w Warszawie.
PROGRAM KONFERENCJI
PODSUMOWANIE KONFERENCJI